« wstecz

Patent żeglarski

Tę sekcję przygotowaliśmy specjalnie dla osób chcących zrobić pierwszy krok na oficjalnej ścieżce żeglarskiej przystępując do egzaminu na uprawnienia żeglarza jachtowego. Do szkolenia mogą również osoby chcące poznać sztukę żeglarstwa od podstaw. Dla was właśnie przygotowaliśmy kursy przygotowujące do egzaminów państwowych.

Zapisując się na kurs nie musisz posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego. Szkolenie rozpoczyna się od podstaw. Zapraszamy zarówno początkujących jak i osoby które posiadają już pewne umiejętności i wiedzę z zakresu żeglarstwa.

Do czego uprawnia patent Żeglarza Jachtowego?

Patent Żeglarza Jachtowego uprawnia posiadacza do prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym silnikiem po śródlądowych drogach wodnych lub morskich wodach wewnętrznych np. Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany (bez ograniczeń dł. kadłuba i powierzchni żagli) oraz do prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m. po wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Dokument ma charakter międzynarodowy – wystawiany jest w języku polskim i angielskim. Kurs jest prowadzony zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministerstwa Sportu i Turystyki z dnia 9.04.2013 roku określającymi między innymi zakres wymagań egzaminacyjnych na patent żeglarza jachtowego.

Każda osoba, która ukończy u Nas kurs przez cały rok ma prawo do zniżki na wynajem dowolnej jednostki wodnej oferowanej przez Nas przez 10 dni w trakcie sezonu. Zniżka wynosi 7%. Podczas szkoleń weekendowych oraz intensywnych tygodniowych realizowany jest cały program szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie cyplu Polańczyka , na akwenie Jeziora Solińskiego.

  • w trakcie kursu nauczysz się sterować jachtem, ustawiać żagle do wiatru, obsługiwać urządzenia jachtowe, żeglować każdym kursem i kierować pracą załogi po przez wydawanie prawidłowych komend,
  • nauczysz się również manewrować jachtem na silniku w trakcie manewrów portowych porcie,
  • poznasz zasady bezpiecznego zachowania na wodzie, przepisy żeglarskie i znaki wodne na akwenach żeglugowych,
  • dowiesz się jak przewidywać pogodę, co oznacza stateczność jachtu oraz dlaczego żagle pracują prawie pod wiatr,
  • przede wszystkim przygotujemy Cię do egzaminu na patent żeglarski.

Plan dnia szkoleniowego

9.00 – rozpoczęcie zajęć
9.00 – 13.00 – zajęcia praktyczne i teoretyczne podczas rejsu
13.00 – 14.00 – Przerwa obiadowa
14.00 – 17.00 – zajęcia praktyczne i teoretyczne podczas rejsu
17.00 – zakończenie zajęć

Proponujemy

Intensywny kurs 5-dniowy

Kursy intensywne tygodniowe mogą rozpocząć się w dowolny dzień tygodnia po wcześniejszym ustaleniu terminu. Na kurs należy przeznaczyć należy 5 pełnych dni. Przyjezdnym proponujemy zakwaterowanie na jachcie koszt to 20 PLN za dobę. Możliwe jest zakwaterowanie w lokalnych ośrodkach wypoczynkowych współpracujących z nami. Jacht zacumowany jest przy kei z możliwością korzystania z pomieszczeń sanitarnych (łazienka, prysznic, toaleta).

Cena kursu obejmuje codziennie 8 godzin efektywnego szkolenia dziennie na jachcie. W trakcie kursu poznacie teorie żeglugi na zamkniętych obszarach wodnych, budowę statku, węzły żeglarskie, zasady poruszania się po akwenach zamkniętych, a każdy kurs kończymy egzaminem, który będzie odbywał się na zasadach egzaminu Państwowego.

Koszt szkolenia: 850 PLN brutto /osoba.

Liczba uczestników: 3 – 5 osób

Cena nie zawiera opłaty za egzamin i wystawienie patentu żeglarskiego (płatne komisji egzaminacyjnej w dniu egzaminu – opłata pełna 250 zł, zniżka dla studentów 50%), zakwaterowania, wyżywienia, dojazdów, parkingu.

Indywidualny i weekendowy kurs

Kurs organizowany według indywidualnych ustaleń.